Vrienden onder elkaar: Chiro Herselt over verborgen talenten

Vrienden onder elkaar: Chiro Herselt over verborgen talenten

“Door ieders talenten te benutten, kunnen wij alleen maar groeien als Chirogroep en telkens weer mooie herinneringen maken” 

Chiro en talent, dat is een goede combinatie. Elke Chirogroep heeft wel verborgen of niet zo verborgen talenten die je kunt gebruiken tijdens je werking. Wij vroegen aan Casandra van Chiromeisjes Herselt en Evert van Chirojongens Herselt welke talenten er verborgen zijn in hun leidingsploeg en leden en hoe zij die nu net benutten.  

 

Dubbelpunt: Talenten komen voor in alle vormen bij alle leeftijden. Welke talenten vinden we zoal terug in jullie leidingsploeg?  

Evert : Een van de meest voorkomende talenten in onze leidingsploeg is het talent om je op het laatste moment te kunnen aanpassen aan een situatie. Een voorbeeld daarvan is als er plots een medeleider uitvalt en we naar een snelle oplossing moeten zoeken. Nemen we twee afdelingen samen, of spelen we een ander spel uit onze maandplanning dat misschien door slechts één leider geleid kan worden? Ik ben altijd zwaar onder indruk van de goede oplossingen die snel gevonden worden door de leidingsploeg. Creativiteit is een veel voorkomend talent bij ons. De complexiteit en de verhaallijn in sommige spelletjes die gemaakt worden door onze leiding vind ik zeer indrukwekkend.  

Casandra : Lise en Jill kunnen goed dansen. Daarom zorgen zij jaarlijks voor de choreografie voor onze kampdans. Rein is de muzikante van de groep en haar rol is dan weer om met haar gitaar voor de muziek te zorgen tijdens onze zangstonden. Voor onze kampliedjes hebben we Leonie, de schrijfster van onze groep.  

 

Dubbelpunt: Er is niets beter dan creatieve talenten benutten voor kampvoorbereidingen.   

Casandra : Er zijn natuurlijk ook talenten nodig buiten onze kampvoorbereidingen. Zo hebben we Lies en Lara, die onze rekentalenten zijn. Ze houden de financiële zaken in de gaten, zoals het betalen van huur, leidingsweekends en andere zaken. Om centjes te verdienen voor die financiële zaken hebben we natuurlijk Fien nodig, die onze affiches en flyers verzorgt met haar tekentalent. Ik hou mij dan weer bezig met de sociale media, zodat onze Instagrampagina er mooi uitziet en er leuke foto’s op komen te staan. Als laatste hebben we Yasmina, de beste tapster van onze ploeg, die heerlijke pintjes tapt op onze evenementen. 

 

“Het is vooral belangrijk om je leden bij te staan in hun zoektocht naar hun talenten.” 

 

Dubbelpunt: Een talent ontdekken bij de leiding is misschien iets makkelijker dan in bij je leden. Zit er daar ook talent verborgen? En hoe laten jullie dat tot uiting komen?  

Casandra : Onze leden zitten boordevol talent! En hier willen wij dan natuurlijk ook dat dit tot uiting kan komen. Rosalie kan goed dansen, zij mag daarom voor haar afdeling de dansen verzinnen voor tijdens het kampvuur. Juul kan dan weer goed voetballen: als we een voetbalmatch moeten spelen tegen de jongens van Chiro Herselt is zij de kapitein. Mare is heel zorgzaam, dus als er nieuwe kindjes naar de Chiro komen dan geeft zij een rondleiding en zorgt zij ervoor dat de nieuwelingen bij de spelletjes betrokken worden. Lore is heel sportief, tijdens onze jaarlijkse wandeling wandelt ze altijd vooraan. Chleo kan mooie foto’s nemen, zij mag op kamp sfeerbeelden maken die daarna door de leiding naar de ouders gestuurd worden. 

Dina is een echte teamplayer. Daardoor zorgt zij ervoor dat iedereen van haar team goed meespeelt met de spelletjes en moedigt ze op kamp iedereen aan om hun best te doen. Sita kan lekkere dessertjes maken, daarom zorgt zij altijd voor heerlijke gebakjes voor op onze spaghettidag. Emma kan goed toneelspelen, daarom heeft zij altijd de hoofdrol in onze toneeltjes tijdens de familiedag. Zo zie je maar dat iedereen een eigen rol heeft! 

Evert : Talent ontdekken bij leden is altijd iets moeilijker omdat zij zelf nog in hun ontwikkelingsfase zitten. Ik vind het als leiding vooral belangrijk om de leden dan bij te staan in hun zoektocht. Zo kunnen ze zelf ontdekken over welke talenten ze eigenlijk beschikken en of ze die willen uitwerken. 

“Een talent waar ik van droom? Tien dagen zonder slaap kunnen!” 

 

Dubbelpunt: Vinden jullie het belangrijk om alle talenten te kunnen benutten?  

Casandra : Wij vinden dat heel belangrijk! Door ieders talenten te benutten, kunnen wij alleen maar groeien als Chirogroep en telkens weer mooie herinneringen maken. Dat is een grote bijdrage aan al onze activiteiten, themadagen, fuiven en natuurlijk ook Chirokamp! Elk talent van onze leiding en leden zien wij als een bijdrage die wij niet zouden kunnen missen!  

Evert : Ik vind het persoonlijk zeer belangrijk om talenten te benutten omdat het in de eerste plaats altijd een boost geeft aan alle jongeren. Zo kunnen ze laten zien over welke talenten ze beschikken en dat draagt zeker bij aan hun zelfvertrouwen. Talenten kunnen natuurlijk ook van pas komen bij bepaalde spelletjes waarin je dan eens kan uitblinken in de groep. 

 

Dubbelpunt: Wat is een talent dat je zou willen hebben?  

Casandra : Ik zou heel graag een instrument kunnen bespelen. Zoals eerder vermeld zorgt Rein bij ons voor de muziek. Dat zorg voor zoveel sfeer en gezelligheid. Als ik dat zelf ook kon, zou ik het talent heel graag benutten binnen onze groep!  

Evert : Een talent dat ik zou willen hebben, is tien dagen kunnen overleven zonder slaap. Dat zou heel handig zijn voor op kamp! 

 

Dubbelpunt: Bedankt voor jullie antwoorden! Heb je nog een laatste boodschap?  

Casandra : Zeker niet bang zijn om je talenten te tonen en te gebruiken. Als je je talent nog niet ontdekt hebt, zal je het zeker snel vinden binnen de Chiro!  

Evert : Oost west, thuis best, eerst komt Chirojongens Herselt en dan de rest! 

 

Dubbelpunt: Dank je wel voor jullie antwoorden! Maak er een spetterend en vooral talentvol Chirojaar van!