'We roepen Kamping Kitsch uit tot een officiële feestdag!'
Wat is een foute feestdag nu zonder foute muziek? En ook: is foute muziek niet de enige vorm van juiste muziek? Geen regels en iedereen vermaakt zich. Het thema van deze Vlam: foute feestdagen. Wie beter dan Gunther D, bekend van Studio Brussel en zijn 'botsautomuziek', om daar zijn licht op te laten schijnen? Zelf is Gunther D een grote fan van Kamping Kitsch, maar voor hem klopt de term 'foute' muziek niet. 'Feestjes van jeugdbewegingen? Dat gebeurt geregeld eens en meestal zijn dat ook fijne feesten, trouwens!'
Vlam: Eerst en vooral bedankt voor dit interview. We zullen meteen met de deur in huis vallen. Gunther D, bekende naam, hoe is het allemaal begonnen voor jou?
Gunther D: Het is begonnen toen mijn ouders in een geile bui besloten om mij te maken. Ik heb vervolgens radio 'gestudeerd' aan het RITS in Brussel. Na mijn studies ben ik begonnen bij Woestijnvis. Een paar jaar later kon ik aan de slag bij Studio Brussel. En dat is eigenlijk het liefste wat ik doe: radio maken. Plaatjes draaien op feesten en festivals is daar gaandeweg bij gekomen.
Vlam: Het thema voor ons magazine in november is foute feestdagen. Wat is jouw favoriete foute feestdag?
Gunther D: Ik zou het een prettige gedachte vinden als de dag waarop het Kamping Kitsch-festival georganiseerd wordt, uitgeroepen wordt tot een officiële feestdag.
Vlam: Foute muziek, wat is jouw mening over die term?
Gunther D: Foute muziek bestaat in mijn ogen en oren niet. Voor elke gelegenheid is er de gepaste muziek. Van mij mogen ze op mijn begrafenis gerust kermismuziek draaien, hoewel anderen dat misschien ongepast zouden vinden. De term 'foute muziek' is – denk ik – in het leven geroepen en geclaimd door Q-Music met hun 'Foute Party's' en hun 'Foute Uur' op de radio. Ik plakte er indertijd de term 'botsautomuziek' op. Ach ja, dat zijn allemaal maar termen. Al is 'botsautomuziek' wel een goeie, vind ik!
Vlam: Heb je zelf in een jeugdbeweging gezeten?
Gunther D: Ik heb het één week volgehouden in de Chiro. Het was niets voor mij.
Vlam: Oei, dat is niet lang. Maar je draait wel op feestjes van jeugdbewegingen?
Gunther D: Dat gebeurt geregeld eens en meestal zijn dat fijne feesten, trouwens! Dus: leve de jeugdbeweging, zolang ik zelf op zondagmiddag maar niet op het appèl moet verschijnen.
Foto: Studio Brussel