Sportenstratego

Speluitleg

De groep wordt in 4 groepen verdeeld. Elke groep krijgt een enveloppe mee met kaartjes van hun kleur. Die kaartjes hebben nummers van 1 tot en met 10. Als ze bij iemand van een ander team een wasknijper kunnen opspelden op de kledij, dan kijken ze welk kaartje ze beiden hebben. Heeft iemand een 7 en iemand een 5, dan krijgt diegene met de 7 (hoogste getal) het kaartje van de 5 (laagste getal). 10 is het allerhoogste getal, enkel de 1 kan hem verslaan.

Als een team 10 kaartjes van de andere teams bijeen heeft kunnen sprokkelen, komen ze naar de centrale post waar de leiding zit. Ze kunnen met de kaartjes een sport vrijspelen. Als ze er eentje hebben vrijgespeeld, kunnen ze een tijd of prestatie voor die sport neerzetten. Hun resultaat wordt op het scorebord genoteerd. Het doel is om bij zoveel mogelijk sporten de beste tijd/afstand/aantal neer te zetten. Wilt een team terug een poging wagen voor een sport, dan moeten ze eerst een (kampgerelateerd) vraagje oplossen bij de leiding. Voor elke sport waarin zij de beste prestatie hebben kunnen behalen, krijgen ze op het einde 1 punt.

Maar opletten geblazen, want ook de leiding doet mee aan de Spelen! Kan een team een betere tijd of score neerzetten dan de leiding, dan krijgen ze op het einde daarvoor zelfs 2 punten. Het winnende team krijgt op het podium de gouden medaille!

Mogelijke sporten

  • Estafette: Zo snel mogelijk met het team in estafette rond het gebouw lopen. (tijd)
  • Gymnastiek: Zo lang mogelijk evenwicht behouden op 1 been. (tijd)
  • Kogelstoten: Zo ver mogelijk werken met een zware bal. (afstand)
  • Verspringen: Zo ver mogelijk met een aanloop springen, ideaal in een zandbak. (afstand)
  • Tennis: Zoveel mogelijk de tennisbal omhoog slaan met het raket zonder dat ze valt. (aantal)
  • Stokpaardje rijden: Zo snel mogelijk een springparcours afleggen met het stokpaarde/stok. (tijd)

 

- KLJ Balen

Duur: 180 minuten
Groepen: 4
Intensiteit: 3
Leeftijd: van 6 tot 9 jaaar
Terrein: buiten
Thema's: Sporten